Pomoc pro Banyho

Různí interpreti

Daruj

Tato kompilace je věnována skvělému muzikantovi Jirkovi Banymu Tomáškovi, který je výraznou součástí hudební subkultury na Ostravsku. Tvořil a hrál v kapelách, které jsou vnímány nejen muzikantskou veřejností na severní Moravě jako velmi zásadní až legendární. Byly to především kapely Milion sedm, Matyáš Gali, Srpen a Hot Wassermann. Bany se dostal do velmi závažné situace, kdy ho jeho zdravotní stav zcela upoutal na lůžko po těžké mozkové příhodě. Jeho přítelkyně se o něj společně s pečovatelkami stará a snaž...
Více

Tato kompilace je věnována skvělému muzikantovi Jirkovi Banymu Tomáškovi, který je výraznou součástí hudební subkultury na Ostravsku. Tvořil a hrál v kapelách, které jsou vnímány nejen muzikantskou veřejností na severní Moravě jako velmi zásadní až legendární. Byly to především kapely Milion sedm, Matyáš Gali, Srpen a Hot Wassermann. Bany se dostal do velmi závažné situace, kdy ho jeho zdravotní stav zcela upoutal na lůžko po těžké mozkové příhodě. Jeho přítelkyně se o něj společně s pečovatelkami stará a snaží se ho vhodnou léčbou přivést zpátky do života. Tato péče a léčba je však velice finančně náročná, proto byla prosinci 2012 uspořádána v Ostravě benefiční akce Koncert pro Banyho, kde vystoupili muzikanti blízcí Banyho srdci a duši. Vybrané peníze posloužily na zakoupení pomůcek pro péči o něj. Celý koncert byl živě přenášen k Banymu domů a vznikl z něj záznam, který slouží k jeho terapii. Tato kompilace je pokračováním této benefice, kdy se muzikanti na ostravsku snaží dále Banymu pomáhat. Zakoupením jednotlivých písní můžete pomoci Banymu i vy. Vaše peníze odejdou přímou cestou na účet Banyho přítelkyně Jitky Andraškové, která o něj doma pečuje a která je rovněž známou ostravskou zpěvačkou a skladatelkou. Odměnou vám budou písně jednotlivých hudebníků, kteří je věnovali Banymu. Pojďte s námi podpořit skvělého muzikanta a člověka.
Na kompilaci POMOC PRO BANYHO naleznete mimo jiných také Banyho kapely - Milion sedm, Hot Wassermann a Srpen ve kterých skládal, psal texty, zpíval a hrál na kytaru. Své písně věnovaly kapely Buty, Filip M., Johanband, eR+Tobi, Hoo Hoo Coctail, Marow, Joy and The Tonesseekers, Všehomír, Sharkamaptaka, Up!Great.
Děkujeme!
TTRec.


skrýt

Prodejce: TTRec., None

2014
59:16 min

MP3

300 Kč

Název skladbyČas
Cena
1. MILION SEDM - Hluboko ve městě2:40
2. HOT WASSERMANN - Raci a ryby4:10
3. SRPEN - Zima3:54
4. eR & TOBI - Na křižovatce /cover Milion sedm/3:19
5. BUTY - Včil - rmx2:51
6. JOHANBAND - 1...2...3...3:53
7. FILIP M. - K princeznám se (ne)čuchá4:07
8. MAROW - Hey Mr.5:53
9. JOY & THE TONESSEEKERS - Ballerina3:27
10. VŠEHOMÍR - Bílá4:42
11. SHARKAMAPTAKA - Usamalajka4:23
12. HOO HOO COCTAIL - Všechno chvíli trvá3:46
13. UP!GREAT - SAT2405088:22
14. eR - Kamna3:49
Celkem: 59:16