Concurrere

Narajama

Daruj

Cimbál a perkuse, moravský folklór a progresivní rock. To jsou poznávací znaky artrockové Narajamy. Kapela překvapuje svoji hravostí na novém albu nazvaném Concurrere. V multižánrovém pojetí hudby využívá netradiční zvuky cimbálu a v písních uplatňuje vlivy moravského folklóru přes progresivní rock až po moderní jazz.   Nahrávka Concurrere představuje Narajamu ve skvělé formě a to po více než jednadvaceti letech od jejich debutu Vytancuj chmury a tři roky po doposud poslední nahrávce Convergere. Jihomoravští muzikan...
Více

Cimbál a perkuse, moravský folklór a progresivní rock. To jsou poznávací znaky artrockové Narajamy. Kapela překvapuje svoji hravostí na novém albu nazvaném Concurrere. V multižánrovém pojetí hudby využívá netradiční zvuky cimbálu a v písních uplatňuje vlivy moravského folklóru přes progresivní rock až po moderní jazz.

 

Nahrávka Concurrere představuje Narajamu ve skvělé formě a to po více než jednadvaceti letech od jejich debutu Vytancuj chmury a tři roky po doposud poslední nahrávce Convergere. Jihomoravští muzikanti tehdy po více než desetileté pauze vydali album,  kde v původní sestavě doplněné perkusemi využili vícero žánrů, čerpaje i z moravských kořenů. Aktuální album pokračuje v nastoleném přístupu k propojování žánrů a jen potvrzuje, jak je takové spojení inspirativní. Že poslední dvě alba spolu souvisí, potvrzují i slova zakládajícího člena kapely a baskytaristy Igora Judase. „Album Concurrere na naše poslední album navazuje ve všech výraznějších bodech a nám připadá hudebně i zvukově zralejší. Vlastně vzájemný vztah odráží i názvy obou alb. Název předchozího alba Convergere lze volně chápat jako ohýbat se k sobě, přibližovat se. Pro nás to znamenalo hledání a nalézání společné cesty. Novinku jsme nazvali Concurrere, což volně přeloženo si vykládáme jako jít spolu, běžet spolu, setkávat se.“

 

Osobitý hudební styl a originální přístup k tvorbě nejen na novém albu umožňuje kapele téměř nemožné - sjednotit ve skvěle fungující celek velmi široké hudební žánrové rozpětí, ze kterého kapela čerpá. „Nad pojítkem mezi jednotlivými skladbami jsme dopředu nikdy nepřemýšleli, každá vznikala samostatně. Všichni z nás poslouchají hudbu v dost širokém záběru a to se také odráží v naši tvorbě.  Ale naší snahou je skloubit výsledek v kompaktní celek.“ Přiznává Igor Judas a zároveň poodkrývá pohled do zákulisí kapely Narajama. „Většina skladeb pramení z improvizací ze společných zkoušek. Skladby, ve kterých jsou lidové texty, vznikly částečně na pozadí cimbálu, nicméně v dalších instrumentálních pasážích se cimbál mnohdy vkomponovává. Jiné skladby vznikaly na bázi improvizací jen torza kapely a další nástroje se v konečné verzi nevyskytují, jako například v písni Rozséváš.

 

Narajama je kombinace netradičního cimbálu s klasickými rockovými nástroji, které spolu skvěle souzní i díky pečlivě propracovaným aranžím skladeb.  Kapela nechává své písně postupně a nenásilně rozkvétat, daří se jí nalézt správné nálady jednotlivých skladeb i díky  pozvolné práci s celkovou dynamikou. Současná Narajama je daleko pestřejší a přitom soudržnější než ta původní.


skrýt

Prodejce: Milan Páleš - Indies Scope, Dolní Loučky

2017
44:45 min

MP3

99 Kč

Název skladbyČas
Cena
1. Nebudeš ty můj 4:22
2. Hlavy mluvící 4:11
3. Kalina4:23
4. Karavana5:02
5. Rozséváš5:12
6. Zažehnou4:15
7. Banana Beat 6:31
8. Brodil Jano koně 4:40
9. Jíl6:09
Celkem: 44:45

DOPORUČUJEME

 • Convergere
  99 Kč

  Convergere

  Narajama
   
  Daruj
 • Vytancuj chmury
  99 Kč

  Vytancuj chmury

  Narajama
   
  Daruj