Cikánské pohádky

Marie Voříšková

Daruj

Autor: Marie Voříšková 
Čte: Gabriela Vránová 
Romské pohádky jsou prastarého původu. Vznikly z mýtů romského kmene, který kdysi opustil snad úpatí nebetyčného Himaláje, snad břeh posvátného Gangu, či dolního Indu... Romové sami dávno zapomněli, odkud pocházejí. Protože nikdy neměli vlastního písemnictví a dodnes ho mají jen velmi málo, poztráceli na své tisícileté pouti světem skoro všechno bohatství svých ústních lidových tradic. Na jejich zbytcích však přece tu a tam nacházíme podobno...
Více

Autor: Marie Voříšková 
Čte: Gabriela Vránová 
Romské pohádky jsou prastarého původu. Vznikly z mýtů romského kmene, který kdysi opustil snad úpatí nebetyčného Himaláje, snad břeh posvátného Gangu, či dolního Indu... Romové sami dávno zapomněli, odkud pocházejí. Protože nikdy neměli vlastního písemnictví a dodnes ho mají jen velmi málo, poztráceli na své tisícileté pouti světem skoro všechno bohatství svých ústních lidových tradic. Na jejich zbytcích však přece tu a tam nacházíme podobnost se staroindickými bájemi, do nichž se však časem přimíchalo mnoho cizích prvků.

Marie Voříšková byla první neromskou autorkou, jejíž převyprávění některých romských pohádek u nás před mnoha lety vyšlo. Knížka se jmenovala Cikánské pohádky a právě z ní jsme pro audiozpracování vybrali tři, které se nám nejvíce zalíbily.
Režie Helena Vaňurová
Hudba Mlhoš Kafka
Zvuk Miroš Svatoň Studio Národního divadla v Praze
Mastering Ivan Mikota MI91
Producentka PhDr. Jindřiška Nováková – AudioStory
Rok vydání ℗ a © 1992 AudioStory


skrýt

Partneři

Prodejce: Audiostory , Praha 6

1992
74:09 min

MP3

69 Kč

None None None
Název skladbyČas
Cena
1. Kondras a Juhas.mp328:08
2. O princezne vlkodlaku.mp322:06
3. Lavuta.mp323:55
Celkem: 74:09