Pozdraveno budiž světlo

Hradišťan

Daruj

Čas příchodu betlémského světla Album Pozdraveno budiž světlo je výběr nahrávek pro dlouhé zimní večery. Kompilace je totiž plná nejen těch nejkrásnějších vánočních koled, které Jiří Pavlica a Hradišťan natočili, ale obsahuje i písně, jež se vážou k časům adventním, příchodu nového roku a celému období, kdy večery jsou delší než dny a krajinu pokrývá sníh.  Dvacet jedna zastavení o vánočním rozjímání a poselství příchodu betlémského světla, ale i o času naděje, které nám toto období přináší. Jiří Pa...
Více

Čas příchodu betlémského světla

Album Pozdraveno budiž světlo je výběr nahrávek pro dlouhé zimní večery. Kompilace je totiž plná nejen těch nejkrásnějších vánočních koled, které Jiří Pavlica a Hradišťan natočili, ale obsahuje i písně, jež se vážou k časům adventním, příchodu nového roku a celému období, kdy večery jsou delší než dny a krajinu pokrývá sníh.  Dvacet jedna zastavení o vánočním rozjímání a poselství příchodu betlémského světla, ale i o času naděje, které nám toto období přináší.

Jiří Pavlica a Hradišťan zařadili na album Pozdraveno budiž světlo, nejen známé koledy, ale i autorské písně. Sedm skladeb z jednadvaceti včetně úvodní titulní skladby Pozdraveno budiž světlo složil Jiří Pavlica. „Album začíná zhudebněným úryvkem biblického textu evangelia sv. Jana, na něj pak navazují písně, ve kterých se odráží současné, často civilní vnímání Vánoc, píše v průvodním slovu k desce Jiří Pavlica. Zde se také dozvídáme základní premisu celého výběru skladeb a důvod, proč nese tak symbolický název: „Symbol světla patří k těm nejsilnějším a nejživotodárnějším, neboť světlo ve tmě svítí a tma jej nepohltí…. Rok co rok se těšíme na adventní a vánoční čas naděje a zrození nového života, čas příchodu betlémského světla. Člověk bytostně touží po této symbolice a napříč staletími svou touhu vyjadřuje skrze umění, včetně umění hudebního v nejrozličnějších podobách.“

Vánočních alb a výběrů vzniká v každém roce velké množství. Proto Jiří Pavlica a Hradišťan pečlivě dbali nejen na uměleckou kvalitu nahrávek, ale důležitým faktorem bylo i poselství, které samotná píseň přináší. „Věřím, že v každé z uvedených skladeb je zakódován alespoň malý kousek světla, které ve tmě svítí, tma jej nepohltí a osvěcuje každého člověka,“ říká Jiří Pavlica. Celá deska tak rezonuje se symbolikou Vánoc, kterou je světlo, jiskra, naděje, které nás provází nejen touto nahrávkou, ale i celým životem.   

V dárkovém digipacku zabalené CD kromě známých skladeb obsahuje i pět nikdy nevydaných nahrávek Hradišťanu. Jedná se o skladby Čas darů, Slava v vyšnijich Bogu, Puer natus in Betlehem, Wstaňcie, pasterze a Maria Panna. Pokud navštívíte některý z pravidelných vánočních koncertů Hradišťanu, uslyšíte téměř všechny skladby obsažené na tomto albu. Jsou totiž součástí tradičního vánočního koncertního programu Jiřího Pavlici a Hradišťanu.

 


skrýt

Prodejce: Milan Páleš - Indies Scope, Dolní Loučky

2017
60:00 min

MP3

99 Kč

Název skladbyČas
Cena
1. Pozdraveno budiž světlo2:10
2. Přejeme vám1:32
3. Padá snížek1:39
4. Další rok přibyl na víčka2:34
5. Čas darů3:27
6. Slava v vyšnijich Bogu2:48
7. Puer natus in Betlehem3:24
8. Děťátko se narodilo3:04
9. Velehradské tance3:28
10. Vitej, malé Jezulátko3:10
11. Kristus Pán se narodil3:04
12. Byla cesta ušlapaná4:27
13. Co to ten slavíček2:13
14. Kyrie eleison2:24
15. Sem pospěšte, ptáčátka2:33
16. Co sa stalo, přihodilo3:39
17. Wstancie, pasterze2:50
18. Maria Panna3:35
19. Štědrej večer nastal1:31
20. Čas radosti, veselosti2:18
21. Missa brevis: Sanctus4:10
Celkem: 60:00

DOPORUČUJEME

 • Chvění
  99 Kč

  Chvění

  Hradišťan
   
  Daruj
 • Vteřiny křehké
  99 Kč

  Vteřiny křehké

  Hradišťan
   
  Daruj
 • Hrajeme si u maminky
  99 Kč
   
  Daruj
 • Co se nevešlo (bonus CD)
  99 Kč
   
  Daruj
 • O slunovratu
  99 Kč

  O slunovratu

  Hradišťan
   
  Daruj
 • Studánko rubínko
  99 Kč

  Studánko rubínko

  Hradišťan
   
  Daruj
 • V Brně na Špilberku
  99 Kč
   
  Daruj
 • Zlatý slunovrat
  149 Kč

  Zlatý slunovrat

  Hradišťan
   
  Daruj