Gravitace

Cermaque

Gravitace je název nového alba dvojice Cermaque a Iamme Candlewick. Dvě silné autorské osobnosti se spojili a natočili barevné album inspirované jejich společným putováním napříč Evropou.  Na podzim 2015 se zhostilo nashromážděného, z velké části na cestě nahraného a napsaného materiálu několik přizvaných producentů jako jsou například Bonus, Martin Kyšperský či Kittchen. Písničky pak nazdobila více než desítka hostů v čele s Vladimírem Mertou či Eliranem Hassonem a o výsledek se postaral Ondřej Ježek. ...
Více

Gravitace je název nového alba dvojice Cermaque a Iamme Candlewick. Dvě silné autorské osobnosti se spojili a natočili barevné album inspirované jejich společným putováním napříč Evropou.  Na podzim 2015 se zhostilo nashromážděného, z velké části na cestě nahraného a napsaného materiálu několik přizvaných producentů jako jsou například Bonus, Martin Kyšperský či Kittchen. Písničky pak nazdobila více než desítka hostů v čele s Vladimírem Mertou či Eliranem Hassonem a o výsledek se postaral Ondřej Ježek. Ten se skvěle zhostil úkolu seskládat jednotlivé části do magického celku. Duo Cermaque a Iamme Candlewick dokázalo propojit svůj odlišný přístup k hudbě, napsat písně v kterých se prolíná naděje, poznání i zamyšlení a vytvořit barevnou a mnohovrstevnatou nahrávku Gravitace.
 

Nahrávka Gravitace je ozvěnou evropské cesty písničkářky Iamme Candlewick (Andrea Čermák Knotková) a Jakuba Čermáka (Cermaque), který také popisuje počátky celého alba. „Na jaře 2015 jsme pustili nájem a vyrazili na půlroční cestu s roční dcerkou stařičkým obytným VW po Evropě. Cestou jsme - kromě natáčení filmového dokumentu, animování videoklipů, učení jógy ... - psali písně a nahrávali je s muzikanty, které jsme v různých evropských zemích potkali.“ Tento hrubý materiál se pak manželská dvojice rozhodla svěřit producentům, spřízněným muzikantům, kterými jsou Martin Kyšperský, Bonus, Kittchen, Tom Háček, Ondřej Ježek a Marek Doubrava. Navíc všichni na desce i hrají spolu s dalšími hosty, kterých je celá řada - Eliran Hason, Albin, Ondřej Jalůvka, Rémy Reber, Raisa Basinho, Jirka Bláhovec, Sabri Hilli, Aleš Pilgr a Vladimír Merta.

 

O vzájemné spolupráci na této autorské desce hovoří oba otevřeně. „Na té desce jsme se učili tvořit společně, oba jsme dost tvrdohlaví a máme o tom, co chceme, dost jasnou a ne vždy se shodující představu, takže byl docela proces najít v tvorbě společnou řeč.“ Říká Cermaque a Iamme Candlewick dodává. „Překvapivě hodně písniček na tom albu jsme nakonec napsali nějakým způsobem společně. I když máme v lecčem různý přístupy, myslim, že se nám povedlo z nich propojit na desce to lepší. Já myslim, že výraznější autor je Jakub. V době kdy já dopíšu jednu písničku, jich má hotovejch deset :-) Chrlí ze sebe slova jak střela a někdy mě to vážně dostane, jak výraznej a přesnej umí bejt, zatímco já si potichu loopuju holčičí harmonie.“ Jakub Čermák, ale vyzdvihuje podíl Iamme Candlewick. „Výsledná podoba desky je ovšem především Andrejčina zásluha, protože věnovala hodně energie tomu, abychom se ty písně - ve spolupráci s českými producenty - po příjezdu co nejpečlivěji dotáhli i v aranžích.


skrýt

Prodejce: Milan Páleš - Indies Scope, Dolní Loučky

2016
40:45 min

MP3

99 Kč

Název skladbyČas
Cena
1. Racci4:54
2. Provence3:43
3. Imigranti5:15
4. Kmo Hayam III.0:32
5. Barcelona3:32
6. Gravity3:59
7. Saracén3:09
8. Kmo Hayam I.0:35
9. Barocco3:38
10. Israel2:42
11. Home Forever5:10
12. Kmo Hayam II.0:36
13. Agátko3:00
Celkem: 40:45

DOPORUČUJEME